0,- Kč 0 Ks

Rychlé hledání

Úvodní stranaObchodní podmínky

OBCHODNÍ PODMÍNKY


Nákupní a reklamační řád AAA LYŽE


 • ZÁRUKA
 • REKLAMACE
 • NÁROK NA VRÁCENÍ PENĚZ A ZBOŽÍ
 • PLATEBNÍ PODMÍNKY
 • ZBŮSOB A CENA DODÁNÍ ZBOŽÍ
 • TERMÍN DODÁNÍ


 


Jak objednávat


 
Možnosti objednání zboží:
 • prostřednictvím objednávkového formuláře na našich webových stránkách
 • emailem zaslaným přímo na naší emailovou adresu obchod@aaalyze.cz
 • telefonicky, prostřednictvím naší zákaznické linky 777 205 141 v pracovních dnech v době od 10.00 do 17.00 hod.


Náležitosti potřebné k objednání zboží:
 • identifikace objednavatele (jméno a příjmení včetně tel. spojení pro potvrzení objednávky)
 • typ, množství a cena za jednotku
 • přesné místo dodání včetně popisného čísla a PSČ
 • zvolený způsob úhrady (platba předem bezhotovostním převodem nebo platba v hotovosti při dodání zboží
 • odpovědnou osobu pro převzetí zboží (jméno, příjmení včetně tel. spojení)

Vyhrazujeme si právo odmítnout objednávku, pokud jsou údaje v objednávkovém formuláři neúplné či vzbuzují pochybnost o skutečném úmyslu zákazníka objednat zboží. O tomto rozhodnutí budeme informovat prostřednictvím emailu na adresu zákazníka.
 
Objednávání zboží se zálohou
Abychom vám mohli nabízet nejnižší možné ceny, některé modely nevedeme skladem. Na tento typ zboží požadujeme uhrazení zálohy 1 000 až 5 000 Kč (dle typu zboží).
 
Způsob objednávání zboží na zálohu probíhá standardním způsobem. (vyberete a objednáte v našem internetovém obchodě). Vaši objednávku považujeme za závaznou, po uhrazení zálohy na náš účet v České spořitelně č. 320577319/0800 Výše zálohy závisí na typu zboží. Zálohu uhraďte do 7 pracovních dnů od data objednávky (variabilní symbol pro platbu je uveden v mailu, který obdržíte okamžitě po dokončení objednávání na našich webových stránkách.
 
Rozdíl mezi konečnou cenou a výší zálohy uhradíte až po dodání zboží. Pokud rozdíl nedoplatíte nebo zboží nepřeberete z rukou přepravce do 7 dnů od data odeslání nebo objednávku zrušíte, přijatá záloha propadne v plné výši v náš prospěch.
Pokud dojde mezi datem dodání k výrazné změně kurzu koruny vůči euru (+ - 10%) vyhrazujeme si právo na úpravu cen. V takovém případě Vás vyzveme zda souhlasíte s novou cenou. Pokud ano, tak Vám zboží dodáme za novou cenu. Pokud ne, tak můžete odstoupit od objednávky a uhrazenou zálohu Vám v plné výši vrátíme.
 
Toto ustanovení má přednost před podobnými ustanoveními obchodních podmínek. Ostatní ustanovení obchodních podmínek se použijí přiměřeně.

 


 
 

Záruka


V souladu s novelou Občanského zákoníku poskytujeme na prodávané zboží standardní záruku 2 roky, pokud není uvedeno na faktuře jinak.
 
Záruční doba všem osobám používající výrobek pro účel podnikání s tímto výrobkem není stanovena Občanským zákoníkem a stanovujeme ji na 3 měsíce od data prodeje.
 
Abychom předešli případným nedorozuměním, uvádíme škody/poškození/vady, na které se záruka nevztahuje.
 
Záruka se nevztahuje zejména :
 • na montáž a seřízení vázání. Nároky/ reklamace vyplívající ze špatné montáže nebo špatné funkce vázání z důvodu nevhodného nastavení vázání je zákazník povinen uplatnit přímo u subjektu, který prováděl montáž resp. seřízení.
 • na běžné opotřebení dodaných věcí (nebo jejich dílů) způsobené používáním. Kratší životnost výrobku nelze tedy považovat za vadu a nelze ji ani reklamovat.
 • na škody způsobené používáním zboží při veřejných, amatérských nebo profesionálních závodech všeho druhu (zejména ve sjezdovém lyžování, skicrossu, freeridu, jízdě v brankách apod.) Žádný model námi dodávaný není určen pro závodní jízdu.
 • Nepřebíráme odpovědnost ani za škody vyplívající z provozu produktů, funkčním vlastností a škod z neodborného používání produktů, stejně jako způsobených chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se rovněž nevztahuje ani poskytnutá záruka.


Reklamace


Reklamace vzniklých škod při dopravě
Při převzetí (od dopravce, na poště) je kupující povinen dodané zboží prohlédnout.
V případě zjištěných nedostatků, resp. poškození zboží, které bylo způsobeno při dopravě (např. poškrábání lyží v důsledku protržení obalu při dopravě Vám doporučujeme sepsat s dopravcem (česká pošta nebo přepravní firma) písemné prohlášení o zjištěných závadách. Zboží v takovém případě můžete odmítnout převzít. O případných zjištěných závadách nás, prosím, do 3 dnů od data dodávky písemně informujte.
 
Reklamace vad dodaného výrobku
Reklamace se vztahuje na závady způsobené vadou materiálu, popřípadě špatnou technologií výroby. V některých případech žádáme o vyjádření soudního znalce v oboru sportovního zboží. Toto vyjádření je závazné jak pro prodejce tak pro zákazníka.
Reklamaci nám, prosím, oznamte nejprve e-mailem nebo telefonicky. Reklamované zboží poté zašlete na naši adresu. Náklady na zaslání nese zákazník.
 
Reklamované zboží doporučujeme zasílat službou „Obchodní balík“ České pošty. Tato služba má několik výhod – je cenově dostupná, rychlá (doručení do 24 hodin od podání) a zboží je pojištěno do výše 30.000 Kč (za předpokladu uvedení ceny zásilky na podacím lístku). Zajistěte vždy řádný obal, předejdete případnému dalšímu poškození při dopravě.
 
Pokud bude Vaše reklamace vyřízena kladně, náklady na zaslání hradí naše firma. Pokud bude reklamace zamítnuta zboží Vám na Vaše náklady (max. 250 Kč) zašleme zpět.
 
Lhůta pro vyřízení reklamace činí 30 dnů a začíná běžet dnem převzetí zásilky s reklamovaným zbožím naším pracovníkem z rukou dopravce (resp. České pošty).
 
Reklamované zboží musí být čisté. K reklamaci je nutné předložit kopii faktury, doklad o dodaní a zaplacení zboží, jehož vady jsou reklamovány. Zásilka musí obsahovat písemný popis reklamované závady doplněný podpisem zákazníka. Nejpozději do 5 pracovních dnů od obdržení reklamace Vás budeme informovat o způsobu vyřízení reklamace.
 
Nárok na vrácení peněz a zboží
Pokud nebudete spokojeni s vybraným zbožím, je možno ho vrátit do 14 dnů od jeho převzetí.
Vrácení zboží nám, prosím, oznamte nejprve e-mailem nebo telefonicky. Zboží poté zašlete na naši adresu.
Vrácené zboží nám zašlete v původním obalu na naši adresu. Částku zaplacenou za vrácené zboží Vám do sedmi pracovních dnů od doručení vráceného zboží vrátíme na Vaši adresu (v případě platby v hotovosti při převzetí zboží) nebo na účet, ze kterého jste nám nákup zaplatili (v případě platby bezhotovostním převodem). 
 
Vrácené zboží nesmí být upraveno podle přání zákazníka (např. lyže s namontovaným vázáním) nebo opotřebeno.
V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme moci bohužel akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět. (Nevztahuje se na bazarové lyže a boty)
 
Naším cílem je vracení zboží, které Vám přidělává starosti, zabránit. Proto se snažíme prostřednictvím našich stránek vás co nejpodrobněji informovat o vlastnostech daného zboží včetně fotografií. Před nákupem také můžete v pracovních dnech od 10.00 do 17.00 kontaktovat naši zákaznickou linku na čísle 777 205 141. Rádi Vám poradíme s výběrem zboží právě pro Vás.

Výměna zboží - náklady na dopravu
Při výměně zboží za jiné (např. z důvodu nesprávně zvolené velikosti, barvy atd.) hradí náklady na přepravu kupující, a to i v případě, že se na předmětné zboží vztahovala služba Doprava ZDARMA, kterou aaalyze.cz poskytuje u objednávek nad 2000,- Kč v rámci ČR.

 


Platební podmínky


V současnosti nabízíme tyto způsoby plateb za zboží:
 • platba v hotovosti při převzetí zboží z rukou dopravce/ zaměstnance české pošty/ resp. zaměstnance firem, kde lze zboží osobně odebrat. V případě dodávek na Slovensko, zaplatíte cenu zboží v EUR. Přepočet v CZK do EUR se řídí kurzem ČSOB a. s. „valuty nákup“, používáme kurz platný v den podání balíku na přepážce České pošty nebo přepravní služby.
 • platba bezhotovostním převodem před dodáním zboží na náš účet v České spořitelně č. 320577319/0800 Vyhrazujeme si právo změny cen. Platné ceny Vám jsou potvrzeny v okamžiku potvrzení objednávky.

 

Způsob doručování


 
 Způsob a cena dodání zboží
 • Cena za dopravu kurýrní službou FOFR, při objednávce nad 2 000,- Kč: ......... ZDARMA
 • Cena za dopravu, Balík - Na poštu, při objednávce nad 2 000,- Kč: ...………....  200,- Kč
 • Cena za dopravu, dobírka (do 2 000,- Kč): ...............…………………………....... + 150,- Kč
 • Cena za dopravu, platba na účet (do 2 000,- Kč): …………………………........... +  100,- Kč
 • Cena za dopravu, osobní odběr: ......................................................................... ZDARMA 
 • Balné je vždy ZDARMA
 
Při objednání na Slovensko je poštovné pokaždé 349,- Kč
 
 
1 - poštovní službou Balík - Na poštu:  Platí po celém území České republiky, zásilka je pojištěna a doručena do 24 hodin ode dne podání. Česká pošta Vás písemně upozorní o uložení zásilky na Vámi vybrané poště. Zásilka se zbožím obsahuje daňový doklad, návod na používání výrobku a záruční list.
 
2 -  kurýrní službou FOFR. Doručovatel zásilky Vás bude v den doručení telefonicky kontaktovat, aby s Vámi domluvil podrobnosti předání, oznámí Vám přibližný čas doručení, výši dobírky (v případě, že jste neplatili zboží předem na účet) a další případné náležitosti. Doběrečnou částku tedy zaplatíte přímo kurýrovi společnosti FOFR při předání zásilky. Tento způsob doručení je zdarma od 2 000,- Kč hodnoty objednaného zboží. Zásilka se zbožím obsahuje daňový doklad, návod na používání výrobku a záruční list.
 


Termín dodání

 
Pro zboží zasílané v rámci ČR:
Vaše zakázky vyřizujeme a zboží odesíláme od dvou do sedmi pracovních dnů nebo dle dohody se zákazníkem, v případě platby předem na účet do sedmi pracovních dnů od přijetí platby. Nebude-li možné zboží v tomto termínu expedovat, budete včas informováni  telefonem nebo na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.
 
Doba přepravy činí nejvíce 24 hodin. Zboží zpravidla dostanete nejpozději 8.pracovní den od data objednání. V případě objednání zboží, které nemáme momentálně na skladě, budete neprodleně telefonem informováni o termínu dodání zboží.
 
Termín dodání se snažíme vždy maximálně zkrátit. V ojedinělých případech, po předchozí domluvě, jsme schopni v případě zboží, které máme na skladě, je dodat i následující den po objednávce.
 
Místo odběru je stanoveno na základě objednávky kupujícího. Za plnění dodávky se považuje dodání předmětu na uvedenou adresu.
 
Průměrná doba dodání zboží v minulé sezóně od přijetí objednávky po převzetí zákazníkem byla tři dny.

 

 

Ochrana osobních údajů


Svou informační povinnost vůči kupujícímu ve smyslu čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „nařízení GDPR“) související se zpracováním osobních údajů kupujícího pro účely plnění kupní smlouvy, pro účely jednání o této smlouvě a pro účely plnění veřejnoprávních povinností prodávajícího plní prodávající prostřednictvím zvláštního dokumentu.


 

Zasílání obchodních sdělení a ukládání cookies


Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího. Svou informační povinnost vůči kupujícímu ve smyslu čl. 13 nařízení GDPR související se zpracováním osobních údajů kupujícího pro účely zasílání obchodních sdělení plní prodávající prostřednictvím zvláštního dokumentu.

Kupující souhlasí s ukládáním tzv. cookies na jeho počítač. V případě, že je nákup na webové stránce možné provést a závazky prodávajícího z kupní smlouvy plnit, aniž by docházelo k ukládání tzv. cookies na počítač kupujícího, může kupující souhlas podle předchozí věty kdykoliv odvolat.
 


Výměna odkazů