Lyže Kästle RX12 GS + vázání (model 2020)

Kód: code638744dfaef89
Bazar
Bazarové zboží ano

Výrobce Kästle

Úroveň lyžaře 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
5 6 7 8 (sportovní lyžař/ka)
8 9 10 (vynikající lyžař/ka)

Vhodné pro terén 100% upravené sjezdovky

Vhodné pro oblouk dlouhý oblouk

Dostupnost Máme skladem

Běžná cena s DPH: 29 390,- Kč
Sleva: -69%
Akční cena bez DPH: 7 430,- Kč
Akční cena vč. DPH: 8 990,- Kč

Vyberte velikost:Lyže Kästle RX12 GS + vázání (model 2020)

  • Bazarové lyže, jednu sezónu používané v rakouské půjčovně či na testovacích akcích.

  • Lyže jsou po kompletním servisu - broušení skluznice, broušení hran, voskování za horka a po kontrole funkčnosti vázání.

  • Všechny nabízené lyže jsou pravidelně odborně servisované, známe jejich celou historii a ručíme za to, že nakoupíte s výhodným poměrem cena/výkon!

  • Lyžím rozumíme, prodáváme, lyžujeme, servisujeme už od roku 1991.

  • Garantujeme, že budete mít zánovní lyže, se zárukou 2 rok od data koupě


Skluznice po servisu: po servisu - stav 100%

Hrany po servisu: po servisu - stav  100%

Množství a síla hrany: stav dobrý  70 - 80%

 

Povrchová úprava:  stav dobrý  70 - 80%

Povrch lyží je poškrábán běžným užíváním.Klasiku tradiční rakouské značky, která má pod novým českým vlastníkem našlápnuto až do Světového poháru, není třeba snad ani představovat. Komerční obřačka RX je už po dlouhá léta jedním z etalonů kategorie a ukazuje cestu, kam by se podobně laděné lyže mohly v budoucnu ubírat.

Co prozradil test:

Komerční obřačky jsou mezi dobrými lyžaři a experty stále více oblíbeny. Poskytují dostatek univerzálnosti pro celodenní lyžování, a pokud se smíříte s drobnými ústupky při úplně krátkých obloucích, není pro sportovně zaměřeného lyžaře lepší volby. Model RX prošel v posledních třech letech drobnými úpravami. Jedna z těch markantních je zeštíhlení na středu na velmi sportovních a dnes už netradičních 68 mm. Ta druhá úprava si výrazně pohrála s podélnou tuhostí lyže, což nemusí svědčit úplným expertům, ale většině sportovně zaměřených jedinců bude mírně měkčí konstrukce s ohebnou patou naopak vyhovovat. Úzký střed dává lyžím dostatek agresivity, rychlého přehranění a výborný grip na hodně tvrdém povrchu, kam jsou také primárně určeny. Jednoduchá sendvičová konstrukce s dvěma titanaly poskytuje lyžím klid i při vysokých rychlostech, ale v kombinaci s velmi příjemnou podélnou tuhostí a menším poloměrem oblouku je naši testéři považovali za velmi hravé a snadno ovladatelné i při střední rychlosti. Pokud jste ovšem hřmotní a dobře technicky vybavení jezdci, sáhněte vždy po delší variantě, kde se podélná tuhost bude projevovat trochu jinak.

Závěr:

Vypadají ostře a délka 175 cm v kombinaci se středem 68 mm vyvolává v mnoha lyžařích trochu respektu. Přesto se snadno ovládaly i našim testérkám, jež přes počáteční nedůvěru a strach nakonec podlehly právě perfektnímu vyladění pro širší spektrum jezdců, kteří se nebojí ráno přivstat na dobře upravenou sjezdovku. Užší střed je právě to jediné, co lyže limituje v rozbitém terénu a měkkém sněhu. Ale tam ani nejsou určeny.


Aktuální foto doplníme. Případně zašleme na požádání.

Velikost:

168, 175